| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 56mm |
| Lens Height: | 43mm |
| Bridge Size: | 21mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 56mm |
| Lens Height: | 43mm |
| Bridge Size: | 21mm |
| Temple Length: | 145mm |