| Frame Shape: | Square |
| Material: | Metal |
| Lens Colour: | Grey Gradient |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 60mm |
| Lens Height: | 57mm |
| Bridge Size: | 19mm |
| Temple Length: | 125mm |
Comes with case & cloth Care: Store in the provided case, clean with a soft, dry cloth
| Frame Shape: | Square |
| Material: | Metal |
| Lens Colour: | Grey Gradient |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 60mm |
| Lens Height: | 57mm |
| Bridge Size: | 19mm |
| Temple Length: | 125mm |
Comes with case & cloth Care: Store in the provided case, clean with a soft, dry cloth