| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Butterfly |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 56mm |
| Lens Height: | 49mm |
| Bridge Size: | 17mm |
| Temple Length: | 135mm |
Comes with case & cloth Care: Store in the provided case, clean with a soft, dry cloth
| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Butterfly |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 56mm |
| Lens Height: | 49mm |
| Bridge Size: | 17mm |
| Temple Length: | 135mm |
Comes with case & cloth Care: Store in the provided case, clean with a soft, dry cloth