| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Shield |
| Material: | Acetate |
| Lens Colour: | Grey with Silver Flash Mirror |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 144mm |
| Lens Height: | 54mm |
| Bridge Size: | 0mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Shield |
| Material: | Acetate |
| Lens Colour: | Grey with Silver Flash Mirror |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 144mm |
| Lens Height: | 54mm |
| Bridge Size: | 0mm |
| Temple Length: | 145mm |