| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Cat Eye |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 53mm |
| Lens Height: | 25mm |
| Bridge Size: | 17mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Cat Eye |
| Material: | Acetate |
| Polarised: | No |
| Lens Width: | 53mm |
| Lens Height: | 25mm |
| Bridge Size: | 17mm |
| Temple Length: | 140mm |